Skype

Skype Mac için

 • Ücretsiz
 • Türkçe dilinde
 • Version: 8.60.0.76

Skype, 21. yüzyılın telefonu

Skype , görüntülü görüşme yapmak, mobil arama yapmak, anlık mesajlar ve SMS göndermek için piyasadaki en popüler uygulamadır. Hepsinden önemlisi, artık Messenger'ın halefi olarak ortaya çıkıyor.

Skype fonksiyonları

Ünlü P2P indirme programı Kazaa'nın yaratıcıları, 2003 yılında dünyaya Skype'ı getirdi. Bu, programın kullanıcılar ve telefonlar arasında sesli çağrılara izin vermesini sağlayan aynı teknolojidir.

Video görüşmeleri , programın yıldız işlevi, iki yıl sonra, Skypecast, SkypeFind ve hatta para gönderme gibi zaman içinde ortadan kaybolan bir dizi işlevle birlikte görünmedi.

Kurulduğu günden bu yana, Skype 2011'de satın aldığı Microsoft'a gelmeden önce eBay'den geçerek birkaç kez sahipliğini değiştirdi. Bir yıl içinde piyasadaki en iyi mesajlaşma programına dönüştü.

\ n

Skype ile arkadaşlarınızla nerede ve ne olursa olsun kullandığınız cihazla iletişim kurabilirsiniz. İster yeni nesil telefon, ister akıllı telefon, ister PC veya Mac olsun.

Asıl ilgisi, bir referans noktası haline gelen video görüşmelerinde yatmaktadır. Onlar ücretsiz, onlar 10 kişiye kadar grup görüntülü görüşme yapmak istiyorsanız, o zaman ödemeniz gerekir.

Buna ek olarak, Skype, dünya çapında normal telefon numaralarını indirimli bir ücretle aramanıza olanak tanır, bu da daha sonra bakiyenizden düşülür.

Son olarak, Skype, Messenger için iyi bir halefi gibi, ister Skype, Messenger veya Facebook olsun, kullandıkları hizmet ne olursa olsun arkadaşlarınızla sohbet etmenizi sağlar.

Skype'ın kullanılabilirliği

Kendinizi temel prensiplerle sınırlandırdığınız sürece Skype kullanmak zor değildir.

Başka bir Skype kullanıcısını aramak gerçekten basittir ve aynı şey telefon görüşmeleri yapmak için de geçerlidir: "zorluklar" sadece daha gelişmiş özelliklerin bazılarını kullanmak istiyorsanız görünür.

Bazı işlevler, önceden tanımlanmış bir öğrenme ve pratikten yararlanmak için çok açıklayıcı olmayan (örneğin ekran paylaşımı) menüler veya düğmelerde gizlenir .

Skype'ın normal çağrılar ve görüntülü arama söz konusu olduğunda bir referans noktası haline gelmesi tesadüf değildir: gerçek anlamda çok yönlüdür.

Skype , minimum yapılandırmadan daha fazlasını gerektirmeden neredeyse tüm yapılandırma , web kamerası ve ağ hızına uyarlanabilir . Çok fazla çalışır ve çok iyi yapar.

Kaliteli görüntü ve ses söz konusu olduğunda birçok değişken vardır ve Skype, sisteminizin tüm potansiyelini nasıl sıkıştıracağını bilir , konuşmayı akıcı ve istikrarlı tutmak için kaliteye uyarlar.

Sonuç: önemli bir program

Ağ kullanıcılarının fonksiyonları, kalitesi ve kapsamı, onu vazgeçilmez bir program haline getirmektedir.   Sadece PC'nizde değil, aynı zamanda telefonunuzda ve tabletinizde.

Geleceği ile ilgili olarak, Microsoft'un Skype'taki her şeyi durdurduğunu ve programın önümüzdeki yıllarda pazar payını artırmaya ve artırmaya devam etmesini sağladığını unutmayın.

Kullanıcı arayüzünü hassaslaştırmak ve OS X Mavericks ile uyumluluğu geliştirmek için bazı değişiklikler. Durumunuzu Rahatsız Etmeyin olarak ayarlayarak, yeni mesaj sesleri gibi tüm bildirimleri kapatabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu özellik yıllardır Skype'ta olmuştur, ancak bazen bu modda olduğunuzu unutmak kolay olabilir. Bu nedenle, bildirimlerin neden bu durumda bildirim almadığınızı hatırlatmak için Bildirimler tercihi bölmesine bir uyarı ekledik. Konuşma bölmesindeki metin boyutunu her zaman ayarladınız, ancak bir sohbete yazdığınız metin aynı kalır. Bunu değiştirdik, böylece iki metin boyutu aynı anda güncellenecektir. Görünüm menüsünden "Metni Daha Büyük Yap" ı seçmeniz yeterlidir. Ayrıca, Skype'tan Bluetooth kulaklıklarına ses çıkışı ve OS X'in mevcut aygıtları bildirme şeklindeki bir değişikliğin neden olduğu hoparlörler ve Maverick'te makine yavaşlığıyla sonuçlanabilecek Maverick'lerde sızıntı dahil olmak üzere bir takım bildirilen hataları düzeltdik. vakalar, çekirdek panikleri.

Skype for Mac, zaman damgaları, kişi fotoğrafları ve iOS'ta sohbetler başlatma ve Mac'inizde devam etme seçeneği de dahil olmak üzere iOS sürümüne daha yakın bir hale getiren yeni bir geliştirilmiş sohbet arayüzü ile güncellendi.

Değişiklikler

 • Kullanıcı arayüzünü hassaslaştırmak ve OS X Mavericks ile uyumluluğu geliştirmek için bazı değişiklikler. Durumunuzu Rahatsız Etmeyin olarak ayarlayarak, yeni mesaj sesleri gibi tüm bildirimleri kapatabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu özellik yıllardır Skype'ta olmuştur, ancak bazen bu modda olduğunuzu unutmak kolay olabilir. Bu nedenle, bildirimlerin neden bu durumda bildirim almadığınızı hatırlatmak için Bildirimler tercihi bölmesine bir uyarı ekledik. Konuşma bölmesindeki metin boyutunu her zaman ayarladınız, ancak bir sohbete yazdığınız metin aynı kalır. Bunu değiştirdik, böylece iki metin boyutu aynı anda güncellenecektir. Görünüm menüsünden "Metni Daha Büyük Yap" ı seçmeniz yeterlidir. Ayrıca, Skype'tan Bluetooth kulaklıklarına ses çıkışı ve OS X'in mevcut aygıtları bildirme şeklindeki bir değişikliğin neden olduğu hoparlörler ve Maverick'te makine yavaşlığıyla sonuçlanabilecek Maverick'lerde sızıntı dahil olmak üzere bir takım bildirilen hataları düzeltdik. vakalar, çekirdek panikleri.

  Skype for Mac, zaman damgaları, kişi fotoğrafları ve iOS'ta sohbetler başlatma ve Mac'inizde devam etme seçeneği de dahil olmak üzere iOS sürümüne daha yakın bir hale getiren yeni bir geliştirilmiş sohbet arayüzü ile güncellendi.

AVANTAJLAR

 • Video telekonferans
 • Yüksek video kalitesi
 • Görüntülü sohbetler sırasında en fazla 10 kişiyi destekler
 • Yeniden tasarlanan arayüz
 • Yeni skype sohbet
 • Facebook ve MSN Messenger ile Entegrasyon
 • Retina Mac'ler için optimize edildi
 • Geliştirilmiş sohbet özelliği

DEZAVANTAJLAR

 • Yeni daha geniş bir arayüze alışmak biraz zaman alıyor
 • PPC Mac'leri desteklemiyor
 • Video konferans şimdi yüksek bir özelliktir
 • Birçok kullanıcı yeniden tasarımı beğenmeyebilir

mac için Sohbet ve Anlık Mesajlaşma en fazla indirilenler

Skype

İndir

Skype 8.60.0.76 Mac için

Skype hakkında kullanıcı değerlendirmeleri

Eğer Skype denediniz mi? Düşüncelerinizi bırakın siz olun!

Skype için alternatifler

Uygulamaları Keşfetme

×